Turkish English French

Mesleki Yeterlilik Belgesi Belgelendirme Teşvikleri

USCOM Uluslararası Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında Tek Başvuru Protokolü imzalanmıştır.


T.C. Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan; Alçı Levha Uygulayıcısı, Alçı Sıva Uygulayıcısı, Isı Yalıtımcısı, Seramik Karo Kaplamacısı, Sıvacı MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

SAD YAPI VE PROFİL SANAYİ DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ., Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile, Alçı Levha Uygulama, Alçı Sıva Uygulama, Isı Yalıtım, Seramik Karo Kaplama, Sıva faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki inşaat kalitesinin arttırılmasını, montaj hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor. Alçı Levha Uygulayıcısı, Alçı Sıva Uygulayıcısı, Isı Yalıtımcısı, Seramik Karo Kaplamacısı ve Sıvacıların MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Sosyal Sorumluluk Projesi MYK teşvikler kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması, SAD YAPI VE PROFİL SANAYİ DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ ‘nin ürettiği ürünleri kullanan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için SAD YAPI VE PROFİL SANAYİ DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ, TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş USCOM Uluslararası Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları USCOM tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri SAD YAPI VE PROFİL SANAYİ DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ. tarafından karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler Alçı Levha Uygulayıcısı, Alçı Sıva Uygulayıcısı, Isı Yalıtımcısı, Seramik Karo Kaplamacısı ve Sıvacı Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen Alçı Levha Uygulayıcısı, Alçı Sıva Uygulayıcısı, Isı Yalıtımcısı, Seramik Karo Kaplamacısı ve Sıvacılarımızın 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslektaşlarımızın arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini USCOM ve SAD YAPI’nın aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir.

USCOM Uluslararası Belgelendirme Hiz. Ltd. Şti. Sad Yapı ve Profil Sanayi Dış Ticaret Ltd. Şti.
İçmeler Mah. Kauçuk Sok. No:4 /3 Tuzla, 34947, İstanbul, Türkiye
Mail: info@uscom.com.tr
Tel: +90 216 441 7063
0850 255 0695 (MYK)
+90 530 068 6251

www.uscom.com.tr Organize sanayi bölgesi DES sanayi sitesi
Atatürk caddesi 112. Sokak d:13 blok n0:39
Y. Dudullu – Ümraniye/İstanbul
Tel1: +90 216 364 17 80 HAT 1
Tel2: +90 216 527 75 20 HAT 2
Fax: +90 216 527 75 21 FAKS

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr/
https://www.myk.gov.tr/belgezorunlulugu

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın: +90 552 SAD YAPI